Nauka języków obcych online

Centrum Pomocy LangEffect:

Centrum Pomocy >> Wąż językowynote Wąż językowy to gra zręcznościowo-edukacyjna, służąca do nauki słówek. W grze sterujemy wężem - w taki sposób, aby spośród rozrzuconych po planszy słówek zjadał poprawne tłumaczenia słówka wyświetlonego w górnej części ekranu gry.

Wężem sterujemy przy pomocy kursorów - lewo, prawo, góra dół - w przypadku kursorów z cyframi należy pamiętać o wyłączeniu Num Lock. W każdej chwili można zapauzować grę klawiszem SPACJA.

Za każde zjedzone poprawne słówko wąż wydłuża się o 1, a gracz otrzymuje 50 punktów. Za każde niepoprawne słówko wąż wydłuża się o 10, a gracz nie otrzymuje żadnego punktu.

Od czasu do czasu, w równych odstępach, na planszy pojawiają się bonusy: - 150 punktów; - 500 punktów, skrócenie i spowolnienie; - 2000 punktów i życie.

Gracz musi uważać, aby wąż nie zderzył się ze ścianą, sam ze sobą, ani nie zjadł wszystkich niepoprawnych słówek. W każdym z tych wypadków wąż traci 1 życie (ma ich na początku 3 - tyle też może mieć maksymalnie).

Po zakończeniu gry, najlepszy wynik gracza zapisywany jest na liście najlepszych wyników w WĘŻA. Łączny wynik jest sumowany z wyników dla poszczególnych kierunków, warto więc grać w oba, aby uzyskać najlepszy możliwy łączny rezultat.

Przed grą można wyświetlić listę słówek dla danego tematu przy pomocy przycisku 'Wyświetl listę'.
file Powrót do spisu treści


REJESTRACJA

LOGOWANIE

Użytkowników: 34529  
Nowych kont: 0

On-line: 183 (kont: 0)


 
Sklep z e-bookami językowymi  


Serwis korzysta z technologii:
intuiLEARN