Nauka języków obcych online

Centrum Pomocy LangEffect:

Centrum Pomocy >> Różne sposoby wprowadzania odpowiedzinote W serwisie LangEffect możesz uczyć się na kilka sposobów. Zmienia się je w dolnej części ekranu głównego (tabelka Tryb wprowadzania odpowiedzi). Do wyboru masz trzy:

1. Zaznaczanie myszką. Nauka odbywa się wówczas w następujący sposób:

a) LangEffect wyświetla pytanie (np. "talerz") i prosi Cię o przypomnienie sobie prawidłowej odpowiedzi.

b) Kiedy już sobie ją przypomnisz (bądź stwierdzisz, że jej nie pamiętasz), klikasz na Sprawdź odpowiedź.

c)
LangEffect wyświetla wówczas wtedy poprawną odpowiedź (w naszym przykładzie - "plate").

d) Zbierz się na szczerość i odpowiedzieć, czy pamiętałeś to słówko, zanim kliknąłeś na Sprawdź odpowiedź. Masz do wyboru dwa przyciski: Wiedziałem i Nie wiedziałem. Jeśli nie znałeś słówka, postaraj się je zapamiętać.

e) Po kliknięciu na odpowiedni przycisk, serwis przejdzie do następnego słówka. Twoja znajomość poprzedniego słówka zostaine zapamiętana i w razie konieczności zostaniesz z niego ponownie odpytany po pewnym czasie.

Wskazówka: W tym trybie możesz rówineż korzystać z klawiatury. ENTER lub SPACJA powoduje sprawdzenie odpowiedzi, W lub B udziela odpowiedzi pozytywnej, a N negatywnej.

2. Wpisywanie słówek (z klawiatury).

W tym trybie nauka odbywa się poprzez wpisywanie odpowiedzi przy pomocy klawiatury. Po wpisaniu odpowiedzi należy kliknąć na OK lub nacisnąć ENTER.

Jeśli nie znasz odpowiedzi, nie wpisuj jej i po prostu kliknij na OK wciśnij ENTER. LangEffect poda Ci prawidłową odpowiedź - postaraj się ją zapamiętać.

3. Wybór wielokrotny.

W tym trybie dla każdego słówka zostaje wyświetlone 5 odpowiedzi, z których tylko 1 jest prawidłowa. Zadaniem ucznia jest klinięcie na prawidłowej odpowiedzi. Po kliknięciu na błędną odpowiedź, pojawi się prawidłowa, którą należy zapamiętać.

Wskazówka: może się zdarzyć, że więcej niż jedna odpowiedź będzie poprawna.

Tematy pokrewne:
Metoda nauki słówek
file Powrót do spisu treści


REJESTRACJA

LOGOWANIE

Użytkowników: 34529  
Nowych kont: 0

On-line: 241 (kont: 0)


 
Sklep z e-bookami językowymi  


Serwis korzysta z technologii:
intuiLEARN